Pro jistotu připomínáme pár opravdu základních pravidel, sloužících k udržení nebo pozvednutí kvality:

  1. Naše akce se vždy odehrávají za římského císařství. Přestože jsme poměrně tolerantní stran rozsahu výstroje a výzbroje a ne vždy vše odpovídá přesně konkrétnímu období příběhu (ten totiž bývá každý rok jiný), je zcela nepřípustné, aby se nám tu vyskytovaly zbroje a zbraně mladší - např. z raného středověku, vikingské meče, přilby apod.
  2. Základem vašeho oděvu, výstroje a výzbroje budiž tzv. "Koukatelné minimum". Tj. ať už představujete kohokoli, váš oděv (včetně doplňků), výstroj a výzbroj musí být vždy kompletní (dle vaší konkrétní role a funkce), včetně vhodné dobové obuvi (pokud vám to role dovolí, můžete chodit i naboso, ale večer to nebude příjemné) a musí vzhledově i funkčně odpovídat původním předlohám. Vyvarujte se prosím nevhodných barev, viditelně syntetických materiálů, koženky či strojové konfekční výzdoby.
  3. Vaše výstroj a výzbroj musí být vyrobena z odpovídajících materiálů a pokud je to možné i odpovídající konstrukcí a technologií. Korpus štítů musí být pouze dřevěný (u klížených štítů se tolerule i moderní překližka), kovové zbroje pouze z oceli, bronzu, či mosazi. Kožená lorica segmentata není povolena!
  4. Všechna kopí musí být opatřena pevně připojenou (přinýtovanou, přivařenou nebo vykovanou) ochranou - kuličkou, hříbkem, ploškou. Vrhací oštěpy - např. píla mají hroty opatřené korkovou hlavicí "eurošípu" - jejich konstrukci však konzultujte s námi. Meče a sekery použité v boji musí být vždy otupené.
  5. Lučištníci smí používat pouze dobově odpovídající luky (u reflexních luků tolerujeme i moderní materiály, pokud jsou dobře zamaskované) - do nátahové síly 17kg a střelivem smí být výhradně "eurošípy".

 

Obecné výstrojní podmínky

 

Návrat